• Daj sobie chwilę i jedz powoli

  Zwiększone tempo życia, stresująca praca, nawał obowiązków, ciągły pośpiech – to wszystko sprawia, że zapominamy, jak istotny jest czas, który powinniśmy poświęcić na spożywanie codziennych posiłków. A przecież jedzenie w biegu może doprowadzić do poważnych zaburzeń odżywiania.

  Czytaj dalej
 • Pij wodę na zdrowie

  Wiesz o tym, że aż 11% Polaków w ogóle nie pija wody? A ponad 80% pije ją w niewystarczających ilościach. Takie wyniki badań są co najmniej niepokojące.

  Czytaj dalej
 • Godziny posiłków – zaprogramuj swój organizm

  By zdrowe odżywianie miało sens, musimy pamiętać nie tylko o tym, by nasze posiłki były dobrze skomponowane – powinniśmy je spożywać także w odpowiednim czasie, właśnie wtedy, kiedy nasz organizm najbardziej ich potrzebuje.

  Czytaj dalej
 • Zaburzenia odżywiania. Skąd się biorą tego rodzaju problemy?

  Obsesja na punkcie jedzenia ma różne oblicza – anoreksja, bulimia, ortoreksja – wszystkie jednak prowadzą do wyniszczenia organizmu i psychicznego wyczerpania. Skąd się biorą tego rodzaju problemy?

  Czytaj dalej
 • Zacznij już dziś i szybko ciesz się zdrową sylwetką

  „Od jutra się odchudzam” – skądś to znasz? To mityczne „jutro”, które wciąż nie nadchodzi, bo jesteśmy zmęczeni, bo koleżanka przecież ma urodziny, bo wpadła sąsiadka z szarlotką prosto z pieca... Wymówek jest cała masa – promocje w supermarkecie (ulubiona czekolada w promocyjnej cenie?), święta, imprezy, urodziny, kiepska pogoda – i okazuje się, że nie masz jak schudnąć, bo wciąż znajdujesz powody, by przełożyć swoją żywieniową przemianę na kolejny dzień, tydzień, miesiąc… Podstawą zmian musi być efektywne działanie – zatem zacznij już dziś i przestań szukać wymówek.

  Czytaj dalej
 • Czym jest BMI?

  BMI charakteryzuje relację pomiędzy masą ciała a wzrostem. Wskaźnik masy ciała to stosunek wagi wyrażonej w kilogramach do wzrostu podanego w metrach, którego wartość podniesiona jest do kwadratu.

  Czytaj dalej

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.