• Problemy z odżywianiem a emocje

  Dlaczego niektórym udaje się wytrwać przez długi czas na restrykcyjnej diecie, są zmotywowani, wykonują ćwiczenia fizyczne i wszystko zdaje się iść dobrze – kiedy nagle budzi się w nich jakiś zły głos, który powoduje złamanie wszystkich zaleceń diety? W dodatku pojawia się on zazwyczaj bez konkretnej przyczyny. Jak to wyjaśnić?

  Czytaj dalej
 • Co nas unieszczęśliwia? Zła moc kompleksów

  Kompleksy spędzają sen z powiek wielu z nas. Krzywe zęby, małe usta, odstające uszy, zadarty nos – lista tego, „co jest nie tak” zdaje się nie mieć końca. Za duże, za małe, za długie, za krótkie, za grube, za chude… Jacy byśmy nie byli, to przecież zawsze znajdziemy wiele rzeczy, które tak naprawdę chcielibyśmy zmienić, które nam się nie podobają.

  Czytaj dalej
 • Co zam­iast słodyczy?

  Zdrowe odżywianie nie znaczy, że musisz na zawsze się pożegnać ze słodkościami i pysznymi deserami! Jest na to sposób – wystarczy, że te niezbyt zdrowe i wysokokaloryczne słodycze zamienisz na właściwe i dobre odpowiedniki, które są (jak się szybko przekonasz) o wiele smaczniejsze! A mają przecież całą masę innych zalet, których w batoniku z supermarketu na pewno nie znajdziesz.

  Czytaj dalej
 • Stres a problem otyłości

  Specjaliści zgodnie twierdzą, że winny otyłości jest nasz mózg – to on bowiem steruje całym mechanizmem – jeżeli wyśle sygnał, że brakuje nam energii, wzrasta apetyt i odczuwamy potrzebę jedzenia. Kiedy zaspokoimy potrzeby energetyczne naszego organizmu, mózg wysyła sygnał sytości. A co się dzieje z naszym mózgiem, kiedy znajdujemy się w sytuacji stresowej?

  Czytaj dalej
 • Jak działa cukier?

  Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje, kiedy dostarczamy naszemu organizmowi syntetyczny cukier (tak jest – czyli ten, który kupujemy w sklepie, dodajemy do herbaty, kawy, ciast i tysiąca innych rzeczy)? Z pewnością nieźle broi w naszym planie zdrowego odżywiania.

  Czytaj dalej
 • Niebezpieczeństwo bulimii

  Ilu jest cierpiących na zaburzenia odżywiania? Liczba ta nie jest dokładnie znana. Bierze się to z tego, że część takich osób w ogóle nie zgłasza się na leczenie, a niektórym udaje się szczęśliwie dość szybko wrócić do zdrowia przy wsparciu bliskich osób, obchodząc się bez pomocy specjalisty.

  Czytaj dalej

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.