• Słodyczomania – czy jesteś jej ofiarą?

  Nerwy w pracy, stresujące spotkanie, rozmowa kwalifikacyjna, kłótnia z partnerem – i co robimy? W zdenerwowaniu sięgamy po batonik albo inną słodką przekąskę. A przecież sobie obiecywaliśmy – zero słodyczy i tylko zdrowe odżywianie! Dlaczego znowu się nie udało?

  Czytaj dalej
 • Kobieca dieta – na co zwracać uwagę?

  Kobiety mają inne potrzeby niż mężczyźni, a by dbać o zdrowe odżywianie, musimy o tym pamiętać. Drogie Panie – zatem co jeść, jak jeść, jak schudnąć i nie wpaść w sidła zaburzeń odżywiania? Na pewno nie raz zadawałyście sobie te pytania… No właśnie, na co płeć piękna powinna zwracać szczególną uwagę? Podstawą naszej diety, miłe Panie, muszą być po prostu warzywa, które są w naszym wypadku podwójnie ważne!

  Czytaj dalej
 • Orzechy – czy zdrowe?

  Mimo tego, że mają dość dużo kalorii, nie należy z nich rezygnować, nawet będąc na diecie. Orzechy mają wiele zdrowych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów i powinny być stałym składnikiem naszego jadłospisu, jeżeli ważne jest dla nas zdrowe odżywianie. Oczywiście – wszystko z umiarem! Ale na pewno niewielka garść orzechów każdego dnia, przyniesie nam dużo korzyści. A po jakie orzechy sięgać? Mamy bogate orzechowe menu do wyboru!

  Czytaj dalej
 • Para na tak! Gotuj na parze – pożegnaj się z patelnią i tłuszczem

  A czy Wy już gotujecie na parze? Jeżeli jeszcze nie, to koniecznie musicie się dowiedzieć, że że im dłużej gotujemy warzywa w wodzie, tym więcej zbawiennych składników nam ucieka! Gotowanie wypłukuje cenne witaminy i minerały. Jak ich nie tracić? Gotujmy na parze!

  Czytaj dalej
 • Spadek energii w ciągu dnia – jak go uniknąć?

  Pobudka przed siódmą rano i pędem do codziennych obowiązków – znacie to? Przed dziewiątą podobno nikomu się nie chce jeszcze myśleć o zdrowym odżywianiu… A szkoda, bo ma to swoje przykre konsekwencje w ciągu dnia.

  Czytaj dalej
 • Samoakceptacja – podstawa zdrowego myślenia

  Pierwszym punktem zdrowego ciała i ducha jest samoakceptacja. Byśmy mogli dokonać jakichkolwiek zmian w naszym życiu, musimy najpierw powiedzieć sobie „Tak – to ja – taki właśnie jestem, tak wyglądam i tak się czuję”. Bez tego ani rusz.

  Czytaj dalej

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.