Pomogliśmy już wielu - Tobie też pomożemy!

Z roku na rok na świecie wzrasta liczba kobiet cierpiących z powodu zaburzeń odżywiania różnego typu. Przede wszystkim występują one u osób w wieku dojrzewania lub dopiero wkraczających w dorosłe życie. Nie jest to jednak zasada, gdyż problem ten może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy płeć. Wiele z nich nie zdaje sobie w ogóle sprawy z powagi sytuacji. Nie znajdują także wsparcia czy chociażby zrozumienia wśród bliskich im osób. Wiadomo natomiast, że każdy, u kogo wystąpią zaburzenia odżywiania, powinien niezwłocznie poddać się terapii pod okiem specjalisty.

Podstawą leczenia takich osób powinno być skupienie się na ich psychice, uczuciach i przeprowadzenie zmian na poziomie mentalnym i behawioralnym. Ma to związek z tym, iż zwykle osoby, u których diagnozuje się zaburzenia odżywiania mają trudności w radzeniu sobie z emocjami, napięciami i stresem. Problem z jedzeniem jest jedynie zewnętrznym objawem. Niejedzenie, objadanie się czy podjadanie wpływa uspokajająco i daje poczucie kontroli nad własnym życiem.

Kobiety, które dotknął podobny problem, dokładają wszelkich starań, aby ukryć go przed światem. Nikomu nie chcą powiedzieć ani pokazać, co naprawdę czują. Przyczyną tego jest przede wszystkim wstyd. Wśród znajomych mogą uchodzić za osoby otwarte, bezproblemowe i bezwzględnie szczęśliwe, gdy tak naprawdę w samotności coraz bardziej zatracają się w swoim zaburzeniu. Dla nich właśnie tradycyjna terapia z psychologiem jest zbyt stresująca, by w jej trakcie zdobyć się na szczerość lub w ogóle do niej przystąpić. Dla takich właśnie kobiet powstał ten serwis. Cała terapia jest w pełni zindywidualizowana i anonimowa. Odbywa się ona drogą interakcji między użytkownikiem a naszym innowacyjnym systemem. Umożliwia to maksymalizowanie efektów oraz tworzy doskonałą alternatywę dla sesji bezspośrednio ze specjalistą. Skorzystać z tego serwisu może każda kobieta - wystarczy, że dysponuje ona chwilą wolnego czasu oraz dostępem do komputera.  

Cieszymy się, że dzięki AkademiiJedzenia.pl udało nam się pomóc już wielu kobietom z zaburzeniami odżywiania różnego rodzaju. Jest to dla nas największą nagrodą, a także potwierdzeniem, że wysiłek nasz oraz wielu ekspertów, którzy pracowali nad tym serwisem był uzasadniony. Jeżeli Ty także czujesz, że cierpisz na problemy z odżywianiem – z przyjemnością Ci pomożemy. Wystarczy, że dasz nam szansę i zaczniesz z nami terapię!

Inne artykuły

Słodyczomania – czy jesteś jej ofiarą?
Para na tak! Gotuj na parze – pożegnaj się z patelnią i tłuszczem
Kobieca dieta – na co zwracać uwagę?

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.